Yönetim Kurulu

 

 

Hanifi ŞİMŞEK

Başkan

ŞİMŞEKLER Doğaltaş Madencilik A.Ş.

http://simsekleras.com/

 

1969 yılında Kilis Musabeylimağaracık köyünde dünyaya geldi. Ortaöğrenimini Kilis’te tamamladı, dönemin şartlarından dolayı 1985 yılında erken yaşta çalışma hayatına başladı. Sonraki yıllarda maden ve mermer sektörüyle tanıştı. 1993 yılında mermer sektörü ile ilgili faal olarak ticaret hayatına atıldı.  Okuma arzusu hep içinde ukde olarak kaldı. Yıllar sonra üniversite eğitimine başladı ve şu an İşletme Bölümünde üniversite eğitimine devam ediyor. Halen mermer sektöründe Şimşekler Doğaltaş ailesi olarak faaliyetlerini sürdüren Şimşek, daha önceden iki dönem yönetim kuruluğu üyeliği ve bir dönem başkan vekilliği yapmış olduğu TÜMMER’de Yönetim Kurulu Başkanıdır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

 

Mehmet SERTER

Başkan Vekili

BAŞARANLAR İnşaat Malz. Tic. ve San. A.Ş.

https://basaranlar.com.tr/tr/

1979 yılında Denizli'nin Kale ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu Denizli Mareşal Fevzi Çakmak İlkokulunda, orta ve lise öğrenimini Denizli İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 2003 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Trabzon’da askerlik görevini tamamladıktan sonra dil eğitimi için Londra’ya gitti. Akabinde Doğaltaş sektöründe faaliyet gösteren aile firmaları Başaranlar Mermer ve Traverten’de pazarlama görevinde uzun süre çalıştıktan sonra ortağı olduğu aile firmalarında Genel Müdür görevini yürütmektedir. Kendisi TÜMMER Başkan Vekilliği, Denizli Madenciler ve Mermerciler Derneği Başkanlığı, Denizli Sanayi Odası Başkan Yardımcılığı, Açık Veri ve Teknoloji Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Denizli İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini yürütmektedir. Ayrıca Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği ve İzmir İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Derneği üyesidir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

Zeynep EKİZ ATICI

Başkan Yardımcısı

Doğaltaş Makina ve Teknolojileri Üreticileri Derneği

https://www.dotek.tech/

 

 

 

 

Ömer DEMİREL

Muhasip Üye

DEMMER Demireller Mermer San. ve Tic. A.Ş.

http://www.demmermarble.com/

 

             

 

 

 

 

Ali EMİROĞLU

Üye

MRT Maden San. Tic. A.Ş.

www.mrtmining.com

1958 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Gaziosmanpaşa’da tamamladıktan sonra 1975 yılında İTÜ Maden Fakültesine girdi ve Maden İşletme Mühendisi olarak mezun oldu. İş hayatına, mühendislik hizmetleri, danışmanlık ve maden ticareti yaparak başladı. Mühendislik hizmetleri ile beraber feldspat, kuvars ocakları ve öğütme tesisleri işletti. 1985 yılında mermer sektörüne adım atarak, Türkiye’nin farklı bölgelerinde mermer ocak işletmeciliği yapmaya başladı. Halen dünyanın çeşitli ülkelerine mermer ihracatı yapan Ali Emiroğlu, Türkiye Madenciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı, İTÜ-Maden Fakültesi Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeliği ve TÜMMER Yönetim Kurulu üyeliğinin yanı sıra Yürütme Kurulu görevlerini de sürdürmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

 

 

Süleyman BALIBEY

Üye

 TRAMERTAŞ Traverten Mermer San. ve Paz. A.Ş.

 www.tramertas.com

 

1977 yılı Afyonkarahisar doğumlu, Selçuk Üniversitesi İşletme Bölümü, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü, Yeditepe Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2002 yılı itibari ile ABD’de doğaltaş satış ve pazarlama konusunda faaliyetlerde bulunmakta olup, Tramertaş A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Doğaltaş sektöründe birçok sivil toplum örgütü ve organizasyonlarda görev yapmış, TÜMMER Yönetim Kurulu Üyeliği ve İMSAD (İnşaat Malzemeleri Sanayicileri Derneği) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerine devam etmektedir. Balıbey, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

 

Fahrettin ÇAĞDAŞ

Üye

Diyarbakır Mermerciler ve Madenciler Derneği

http://www.dimad.org.tr/

 

İlk, ortaokul ve lise eğitimini Diyarbakır’da tamamladıktan sonra Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Kamu kurum ve kuruluşlarında Jeoloji Mühendisliği ve üst düzey yöneticilik yapan Çağdaş, şu anda ARİS Madencilik Yönetim Kurulu Üyesidir. 2000 – 2006 yılları arasında Jeoloji Mühendisleri Odası Diyarbakır Şube Başkanlığı yaptı. Diyarbakır Mermerciler ve Madenciler Derneğinde Yönetim Kurulu Başkanlığını ve TÜMMER Yönetim Kurulu Üyeliğini yürütmektedir. Çağdaş, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

Ali SEYRAN

Üye

        Elazığ Mermer ve Madenciler Derneği

www.emmad.org/

1959 yılında doğdu. 1978 yılından itibaren iş hayatına mermer ve maden alanlarında devam etti. Elazığ Mermerciler ve Madenciler Derneği Başkanlığı ve TÜMMER Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

 

Muharrem ÇAKMAK

Üye

Afyonkarahisar İscehisar Mermerciler Derneği

http://afismed.org.tr/

1966 yılında doğdu. İş hayatına 1981 yılında babalarının yanında başlayıp, 1987 yılında 3 kardeşi ile beraber kurdukları Özçakmak Mermer’de faaliyetlerine devam etmektedir. Afyonkarahisar'ın eski ve köklü firmalarından olup hem fabrika hem ocak işletmeciliği yapan aile firmaları iç ve dış piyasaya mermer satışı yapmaktadır. Çakmak, Afyonkarahisar İscehisar Mermerciler Derneği Başkanlığını ve TÜMMER Yönetim Kurulu Üyeliğini sürdürmektedir. Evli ve 5 çocuk babasıdır.

 

 

Mehmet Sami ALİMOĞLU

Üye

ALİMOĞLU Madencilik San. Tic. A.Ş.

www.alimoglumarble.com

1990 yılında Afyonkarahisar’da doğdu. 2012 yılında Koç Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. 2012 yılından beri Alimoğlu Mermer’de aktif olarak çalışan Alimoğlu 2018’den bu yana Genel Müdür görevini üstlenmektedir. 2019-2022 yılları arasında Ege Maden İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. TÜMMER Yönetim Kurulu Üyeliği, Afyonkarahisar Sanayi ve İş Adamları Derneği Üyeliği, Afyonkarahisar Genç İş Adamları Derneği Üyeliği ve BJK Kongre Üyeliğini yürütmektedir. Evli ve 2 kız çocuğu babasıdır.

 

 

 

Funda BEKİŞOĞLU

Üye

TURAN Bekişoğlu Mermer San. Ve Tic. A.Ş.

https://marmiro.com/

Belçika’da dünyaya gelen Funda Bekişoğlu, 1990 yılında ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği’ni bitirdikten sonra İşletme okudu. Mezuniyetinin ardından Koç Holding’de uzun yıllar sistem ve proje yöneticiliği yapan Bekişoğlu, 1998 yılı itibarı ile aile işi olan Turan Bekişoğlu Mermer A.Ş.’de Finans Koordinatörü olarak çalışmaya başladı. 2009 yılında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığını üstlendi. Şirketin kurumsallaşma ve yönetim süreçlerinin tanımlanmasına, sistem analizi ve iyileştirilmesi çalışmalarına öncülük etti. Günümüzde Bekişoğlu, Martura Stones Dış Ticaret A.Ş. ve Turan Bekişoğlu Mermer A.Ş.’ nin Yönetim Kurulu Başkanlığını ve 1999 yılında Amerika’da kurulan Marmiro Stones firmasının Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yapmaktadır. Funda Bekişoğlu profesyonel hayatının yanında çeşitli vakıf, sivil toplum kuruluşları ve sosyal sorumluluk projelerinde de yer alarak toplumsal yaşam ve insan gelişimine katkı sağlamaktadır. İMİB Yönetim Kurulu Üyeliği ve TÜMMER Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinin yanında TAİDER, ANGİKAD ve ODTÜ Mezunlar Derneği üyesidir. Bekişoğlu, ikiz çocuk annesidir.

 

 

Hakkı ARSLAN 

Üye

Burdur Mermerciler ve Madenciler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği

 

 

 

Cemalcan SİRKECİ

Üye

Denizli Madenciler ve Mermerciler Derneği

http://www.denmerder.org/

 

 

 

Cemal KELEŞ

Üye

İstanbul Mermerciler Derneği

http://mermerdernegi.com/

1958 yılında Trabzon’un Sürmene ilçesinde doğdu. İstanbul Fatih Şeyhülislam Hayri Efendi İlkokulu’nda, Gelenbevi Ortaokulu’nda ve Vefa Lisesi’nde eğitim gördü. 1979 yılında Silahtar’da babasından kalan aile şirketi Surtaş Mermer Fabrikası’nda 2. nesil olarak iş hayatına atıldı. 2002 yılında Surmer Madencilik San. ve Tic. A.Ş.’yi kurarak Kırklareli Vize’de Vize Pembe Ocağı’nı, 2011 yılında Planet Madencilik San. Tic. Ltd. Şti.’yi ortak girişimcilikle kurarak Antalya Akseki’de Emprador Ocağı’nı işletmeye başladı. Cemal Keleş, Surtaş Mermer Fabrikası’nda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak iş hayatına devam ediyor. İstanbul Mermerciler Derneği Dernek Başkanlığı, İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, TÜMMER Yönetim Kurulu Üyeliği ve Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir. Evli ve 2 kız çocuğu babasıdır.

 

 

Nuri KUNTEL 

Üye

İzmir Mermerciler Derneği

http://www.izmirmermercilerdernegi.com.tr/

1959 yılında İzmir’in Karşıyaka ilçesinde doğdu. İzmir Eşrefpaşa Ortaokulu ve İzmir Agora Ticaret Lisesi’ni bitirdi.  Yüksek öğrenimine Ege Üniversitesi Pazarlama Reklamcılık Yüksek Okulunda ve Ege Üniversitesi İşletme Fakültesi Turizm İşletmeciliği Bölümünde devam etti. 1981-1983 yılları arasında askerlik görevini yedek subay olarak yaptı. 1983 yılında Balıkesir Şayakçı Madencilik Limited Şirketinde İzmir Bölge Müdürü olarak göreve başlayıp; Şayakçı Madencilik İzmir Deposunu kurdu. 1988 yılında kendi mermer tedarik ve pazarlama şirketini kurdu. 1992 yılından itibaren MerpaMermer adı ile mermer granit işleme ve uygulama işini yürütmektedir. 1997 yılında saymanlık görevine getirildiği İzmir Mermerciler Derneği Yönetim Kurulu’nda 2012 yılında yapılan seçimlerde dernek başkanlığına seçildi. 4 dönemdir başkanlık görevini sürdüren Kuntel, TÜMMER Yönetim Kurulu Üyesidir. Evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

 

 

Mustafa ERCAN

Üye

Muğla Mermerciler Derneği

www.muglamermerciler.com

1967 yılında Kars Sarıkamış’ta dünyaya geldi. Ortaokul ve liseyi İstanbul’da okuduktan sonra Anadolu Üniversitesi Kütahya Meslek Yüksekokulu Maden programını bitirdi. 1985 yılında Muğla’da kurulan aile şirketlerinin ilk mermer atölyesinden, günümüzde 4 fabrika, 5 mermer ocağı ve 600’den fazla çalışanıyla şirketler grubuna dönüşen ERMAŞ Şirketler Grubu'nda Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Mustafa Ercan, TÜMMER Yönetim Kurulu Üyesi ve Muğla Mermerciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanıdır. Mustafa Ercan, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

 

Zeki ÖZDEMİR

Üye

Sivas Doğaltaş ve Madenciler Derneği

1963 yılında Ankara’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise tahsilini Ankara’da tamamladı. Konya Selçuk Üniversitesi Fizik Müh. Bölümünden 1986 yılında mezun olduktan sonra başladığı Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Maden Müh. Bölümünden de 2000 yılında mezun oldu. İş hayatına, 1988 yılında Sivas’ta mermer ocak işletmeciliği yaparak başladı ve 2003 yılında mermer işleme tesisi kurdu. Halen Sivas ve Bayburt ilinde ocak ve fabrika işletmelerinde çalışma hayatına devam etmektedir. 2004 yılından beri Sivas Doğaltaş ve Madenciler Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanı olan Özdemir, 2022’de Sivas Ticaret Odası Başkanlığı'na seçilmiştir. Aynı zamanda TÜMMER Yönetim Kurulu Üyeliğine, TOBB Madencilik Meclisi Üyeliğine ve Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyeliğine devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

 

Mustafa KULU

Üye

 

 

 

 

 

 

Anadolu Selçuklu Madenciler ve Mermerciler Derneği

www.asmad2542.com

 

 

 

 

Reyhan SEZGİN

Üye

Ege İhracatçı Birlikleri

www.eib.org.tr

 

 

 

 

 

 

 

 

YUKARI