MAPEG Nizamiye Açılış Töreni

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın bağlı kuruluşu olan Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünün TÜMMER katkılarıyla yenilenen nizamiye binasının, Bakan Yrd. Sn. Prof. Dr. Şeref KALAYCI'nın teşrifleriyle açılışı yapıldı. Açılışta TÜMMER Yönetim Kurulu Başkanı Hanifi Şimşek inşaatın yapımında katkı sağlayan TÜMMER üyesi firmalara teşekkürlerini iletti. Kamu ile sektör arasında süregelen beraber hareket etmenin bir başka örneği olan bu iş birliğinin güçlenerek devam etmesini diledi.

Bakan Yrd. Sn. Prof. Dr. Şeref KALAYCI açılış konuşmasında, bütün STK başkan ve temsilcilerine teşekkür etti. Dört yıl önce bakanlığın tabii kaynaklar biriminin sorumluluğunu kendisine veren bakanımız Sn. Dönmez’e şükranlarını sunarken, tecrübelerinden ziyadesiyle yararlandığını ifade etti. Kalaycı konuşmasında madenin bir ülkenin hazinesi olduğuna dikkat çekerken ülkemizde madencilik yapmanın kolay olmadığını ve diğer kurumların madenciliğe bakış açısının pozitif yönde değişmesini diledi. Konuşmasını bitirirken, MAPEG Genel Müdürü Sn. Genç ve ekibini gayret ve özverili çalışmalarından ötürü kutladı ve binanın madencilerle, madencilerin hukuki mevzuatlarını yürüten kamu kurumu arasında iş birliğinin de somut bir örneği olduğunu vurguladı.

10 Mayıs Çarşamba günü gerçekleşen törende MAPEG nizamiyesine yapılan restorasyona destekleri bulunan TÜMMER üyesi firmalara, plâketleri taktim edildi. Bakan Yrd. Sn. Prof. Dr. Şeref KALAYCI TÜMMER Yönetim Kurulu Başkanı Hanifi Şimşek, ERMAŞ Madencilik Mustafa Ercan adına TMD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Emiroğlu ve MASİS Yönetim Kurulu Başkanı Naci İlci’ye (İLTAŞ) plâketlerini verirken, MAPEG Genel Müdürü Cevat Genç Oğuzhan Arslan'a (ALACAKAYA Mermer), Genel Müdür Yardımcısı Fatih Dumanlı Fahrettin Çağdaş’a (ARİS Madencilik), Genel Müdür Yardımcısı Sami Sarıyıldız Erman Türk’e (DİMER) plâketlerini verdikten sonra kurdele kesimine geçiş yapıldı.

Törene TKİ Genel Müdürü Sn. Dr. Hasan Hüseyin Erdoğan beraberinde genel müdür yardımcıları, MTA Genel Müdür Yardımcısı Sn. Haşim Ağrılı, TMD Başkanı Sn. Ali Emiroğlu, AMD Başkanı Sn. Mehmet Yılmaz, KROMDER Başkanı Sn. Bülent Aksu, kamu ve özel sektör temsilcileri katılım sağladı. MAPEG ev sahipliğinde gerçekleşen çay kahve ikramında, Sayın bakan yardımcısının başkanlığında madencilerin izinlerde yaşanılan sorunları, sektörün gelişimi için yapılacak girişimler üzerine görüşmelerde bulunuldu.

 

YUKARI