TÜMMER İSG Projesi Kapsamında 2 Kısa Film Çektik

Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA)’nın “İstihdam, Eğitim ve Sosyal Politikalar Sektörel Operasyonel Programı” kapsamında, Avrupa Birliği’nin desteğiyle finanse edilen Farkındalık Artırımı ve Deneyim Paylaşımı Yoluyla Güvenli Mermer Ocak İşletmeciliği Projesi (TÜMMER Projesi) adlı ve TREESP1.1OHSMS/P-03/60 numaralı projemizin uygulanması çerçevesinde mermer ocaklarında iş sağlığı ve güvenliğini artırmak amacıyla eğitim filmi ve kamu spotu çekimi gerçekleştirilmiştir. Bir mermer ocağında gerçekleştirilen çekimler neticesinde eğitim filmimiz ve kamu spotumuz sunuma hazırdır. Eğitim filminde ve kamu spotunda mermer ve doğaltaş ocaklarında yaşanan 7 iş kazası senaryosu işlenerek iş sağlığı ve güvenliğinin önemine dikkat çekmek amaçlanmıştır. İlgili filmleri youtube kanalımızdan izleyebilmektesiniz. Filmlerin seyredilmesi ve varsa görüşlerinizin/eleştirilerinizin tarafımıza iletilmesi projemiz için çok kıymetlidir.

Ayrıca, eğitim filminin ve kamu spotunun hazırlanmasının yanında bu filmlerin mermer ve doğaltaş şantiyelerinde çalışanlara gösterilmesi de faaliyetlerimizden biridir. Filmleri şantiyelerde göstermeniz ve bunun bir fotoğraf ile kaydını almanız gerek projemiz açısından gerekse projemizin sürdürülebilirliği açısından önem arz etmektedir.

Bu kapsamda, siz sektör temsilcilerinin bu konuda yardımını ve desteğini beklemekteyiz. Aşağıda verilen linkler aracılığıyla kanalımıza abone olup, eğitim filmimizi ve kamu spotumuzu izlemenizi rica eder, ocaklarda iş kazasız ve sağlıklı bir iş hayatı dileriz.

 

TÜMMER Youtube Kanalı:  https://www.youtube.com/channel/UCgsTjmgIp1LQCkfGPPT67FA

 

Eğitim Filmi Linki: https://www.youtube.com/watch?v=LObjcoCHmMQ&t=4s

 

Kamu Spotu: https://www.youtube.com/watch?v=4ZUP8MItSrc&t=2s

YUKARI